Falešné společenstvo

O nás Tvorba CD Vystoupení Fotogalerie

O nás

Falešné společenstvo je volné sdružení lidí, kteří skládají a zpívají písničky inspirované tvorbou J.R.R. Tolkiena. Vzniklo z touhy několika lidí pokračovat v odkazu již zaniklého Poetického společenstva a uchovat jeho písničky. Časem jsme, samozřejmě, začali skládat i vlastní písně.

Jak jsme již naznačili, nejsme žádná hudební skupina. I když vystupujeme, převážně na Tolkienistických setkáních, nemáme žádné pravidelné zkoušky. Naše produkce tak nedosahuje vysokých uměleckých kvalit, ale věříme, že technické nedostatky je možno dohnat nadšením :-)

Stejně tak není jisté, kolik máme vlastně členů. Existují samozřejmě pevní členové, kteří se zúčastňují vystoupení i jiných akcí, které (pro sebe) pořádáme. Ale jsou i lidé, kteří se s námi ukázali jen párkrát. Přesto jsme se pokusili sestavit přibližný seznam členů a příznivců FS.

Pokud chcete Falešné společenstvo kontaktovat soukromně, napište na adresu fs [zavináč] ulmus.cz. Nebo si nás najděte na některé z akcí.

Novinky o Falešném společenstvu - kdy a kde budeme vystupovat, nové fotogalerie, nahrávky, noty - se nejlépe dozvíte na naší stránce na Facebooku (je přístupná i bez nutnosti mít na Facebooku účet). Informace o Falešném společenstvu a nahrávky našich písní můžete najít mezi Písněmi Středozemě. K dispozici je také sbírka videí z našich vystoupení jako playlist na YouTube.

Můžete se také podívat na prezentaci 21,5 let FS k pořadu na Tolkienconu 2023.